کلمات کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی، ایده ها و موضوعاتی هستند که خبر از کلیت محتوای سایت شما می دهند. در حیطه سئو، آنها کلمات یا عباراتی هستند که توسط کاربران در موتورهای جستجو، جستجو می شوند. اگر کل محتوای یک صفحه را بخواهید تنها در یک کلمه یا عبارت کوتاه خلاصه کنید، آن عبارت، کلمات کلیدی صفحه محسوب می شود.

شما به عنوان صاحب یک سایت یا متخصص تولید محتوا، می بایست از مرتبط ترین کلمات کلیدی در صفحه استفاده کنید تا در هنگام جستجو از طرف کاربران، شانس بیشتری داشته باشید که آنها سایت شما را در نتایج جستجو بیابند.

چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

کلمات کلیدی مهم هستند، چرا که کاربران را به صفحات مرتبط با خواسته هایشان وصل می کنند. هدف شما از گرفتن رتبه خوب در نتایج جستجو، افزایش ترافیک طبیعی  است، و کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید، بر روی نوع ترافیک به دست آمده تاثیر می گذارد.انتخاب کلمات کلیدی نسبت به محتوا بیشتر معطوف به خواسته کاربران است. به خاطر اینکه ممکن است نوع توصیف شما از خدماتتان، متفاوت با چیزی باشد که کاربران به دنبال آن هستند. برای اینکه محتوای تولیدی شما، رتبه خوبی در نتایج جستجو کسب کرده و کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند، می بایست ابتدا خواسته های آنها را بفهمید. زبان آنها را درک کرده  و نوع محتوای درخواستیشان را پیدا کنید.

انواع کلمات کلید در سئو

  • کلمه کلیدی اصلی : کلمه کلیدی اصلی همان کلمه ی هدف شماست که در محتوای صفحه تان روی آن تمرکز دارید
  • کلمه کلیدی ثانویه :این عبارت کلیدی هم برای ما مهم است و در محتوا راجع به آن صحبت میکنیم ولی روی آن متمرکز نیستیم
    احتمالا یک عنوان به آن نسبت میدهیم .
  • کلمه کلیدی معنایی : کلمات کلیدی مرتبط معنایی یا همان LSI ها میتوانند باعث بهبود عملکرد ها در موتور جست و جو شوند
    این عبارات خیلی اوقات به صورت ارگانیک باعص افزایش ترافیک سایت ما میشود
خواندن
4 اشتباه رایج در سئو