فروشگاه ها آنلاین درطی سالها رونق بیشتری داشته است. به طوری که فروشگاه های انلاین امکان دسترسی آسان به محصولات، اطلاعات و خدمات مختلف و همچنین امکان خرید و فروش را بدون نیاز به طی کردن مصافتی میتوانید آن محصول را خریداری یا محصولات خود را به فروش برسانید.با طراح سبز همراه باشید.

ما قبلا این موضوع را بارها اشاره کردیم که تعداد فروشگاههای آنلاین روز به روز در حال افزایش است و این نشان دهنده اعتماد کاربران نسبت به این نوع خدمات آنلاین است.

فروشگاه آنلاین شامل تعدادی از محصولات با مشخصاتی است. مهمترین مسئله در سایت های فروشگاهی در دسترس بودن خدمات به صورت 24 ساعته به مشتری است. علاوه براین موضوع که موفقیت سایت های فروشگاهی را دو چندان میکند حل مشکلات کاربران و همچنین دیدن نظرات آنها در باره ی محصولات شماست. که باعث افزایش اعتماد کاربران نسبت به فروشگاه آنلاین شما و همچنین افزایش تعداد مشتریان شماست.

اما در ابتدا، بیایید بفهمیم فروشگاه آنلاین چیست وچه چیزهایی می توانیم به صورت آنلاین خریداری کنیم ودر آخر آن را با فروشگاه های حضوری مقایسه کنیم.

به طور کلی، ما می توانیم هر نوع کالای فیزیکی یا دیجیتال را از طریق فروشگاه های آنلاین خریداری کنیم یا آن را به فروش برسانیم، مانند: انواع وسایل الکترونیکی (مانند تلفن های همراه و سایر وسایل)، و همچنین لباس ها و هرگونه کالای فیزیکی. شما همچنین می توانید برنامه ها، کتاب ها یا سایر محصولات دیجیتال را بخرید یا بفروشید. از فروشگاه آنلاین می توان برای خرید و فروش املاک و لوازم ساختمانی و… از این تکنولوژی استفاده کرد.

خواندن
CMS چیست ؟

اهمیت فروشگاه ها انلاین و تفاوت آن با خرید و فروش حضوری

تفاوت فروشگاه آنلاین با سایر فروشگاه ها چیست؟

  • فروشگاه آنلاین از یک سیستم غیرمتعارف برای دستیابی به مشتریان پیروی می کند و برخلاف فروشگاه های حضوری سریع تر است وهمچنین فروشگاه آنلاین شما در بازار جهانی و هم در بازارهای محلی به میتوانید محصولات خود را به فروش برسانید.
  • فروشگاه های حضوری ممکن است هزینه های زیادی را برای فروشنده متقبل کنند، مانند اجاره کردن مکانی برای به نمایش گزاشتن محصولات، دکوراسیون، حقوق کارمندان، قبض آب و برق و بسیاری دیگر ازهزینه های دیگر.
  • فروشگاه های حضوری معمولاً در سطوح محلی هستند و از سطح شهر یا کشوری که در آن واقع شده است فراتر نمی رود.اما در فروشگاه های آنلاین وضعیت کاملا برعکس است.
  • فروشگاه آنلاین در مقایسه با فروشگاه های حضوری سود زیادی برای صاحبان آن محصول و همچنین کاهش چشمگیری در هزینه ها و زمان ایجاد می کند.
  • عدم وجود واسطه ها در فروشگاه آنلاین، برخلاف فروشگاه های حضوری که این کار باعث کاهش هزینه های مشتریان و همچنین اعتماد سازی بین آنها خواهد شد.
  • مدیریت عملیات خرید ، فروش ، بیمه و حمل و نقل در فروشگاه آنلاین بهتر ازفروشگاه های حضوری و است.
  • فروشگاه آنلاین روشهای سریعتر پرداخت را از طریق حساب های بانکی و کارت های اعتباری فراهم می کند.

مقالات مرتبط: وبسایت و انواع آن

چه نکاتی را باید در فروشگاه های اینترنتی لحاظ کنیم؟

خدمات حمل و نقل و تحویل کالا

خدمات حمل و نقل یکی از مهمترین مواردی است که باید در فروشگاه شما موجود باشد. شما باید شرکت هایی را انتخاب کنید که در این زمینه تخصص داشته باشند. برای اطمینان از اینکه محصول شما در شرایط مناسب و با هزینه مناسب به کاربران تحویل داده می شود. سرعت و در دسترس بودن این سرویس در فروشگاه شما تمایز شما و احتمال رقابت بین شما و سایر فروشگاه های الکترونیکی را افزایش می دهد.

خواندن
برسی CMS های وردپرس ,دروپال,جوملا

امنیت در سایت های فروشگاهی انلاین

امنیت یک امری لازم برای هروبسایت فروشگاهی است. به طوری که اگر شما امنیتی در سایت فروشگاهی خود نداشته باشید دیگر انتظار به فروش رساندن محصولات خود نداشته باشید چرا که آن گاه وبسایت شما فاقد اعتماد بین مشتری است. همچنین شما باید یک محیطی امن برای کاربران خود بسازید.

حمایت از خریدار

شما باید یک سیاست حمایت از خریدار در فروشگاه خود داشته باشید تا سطح اعتماد بین فروشگاه و مشتریان خود را افزایش دهید.

تسریع در زمان پاسخگویی

به جز ارائه ی خدمات به مشتریان، پاسخگویی به نظرات آنها در کوتاه ترین زمان ممکن میتواند باعث اعتماد سازی و تضمین کالا شود.

باید به دو نکته جهت ایجاد سایت های آنلاین توجه کنید

  • داشتن تجربه ی کاری برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین(اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید می توانید بامجموعه ی طراح سبز برای ساخت فروشگاه آنلاین در تماس باشید)
  • داشتن گواهی بین المللی SSL برای فروشگاه های محلی و جهانی(این یک گواهی امنیتی است که ارزش وبسایت شما را بالا میبرد و همین باعث اعتماد سازی بین مشتریان خواهد شد.)
فروشگاه آنلاین
مقالات مرتبط: برسی CMS های وردپرس،دروپال،جوملا

خلاصه

فروشگاه آنلاین فواید زیادی دارد که مهمترین آنها صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه هایی است که مشتری در فروشگاه های حضوری متحمل می شود، فاصله ها را کوتاه کرده و خرید آنلاین را بسیار آسان کرده است، بنابراین شما فقط باید کالایی را که می خواهید بخرید انتخاب کنید و روش پرداخت را تعیین کنید و محل تحویل محصول را به شما مشخص کنید و در آخر آن را ثبت کنید تا در اسرع وقت محصول سفارش شده را دریافت کنید.

خواندن
CMS چیست ؟