بهترین سایت های امروزی توسط سیستم های مدیریت محتوای CMS با کاربرد آسان پشتیبانی می شوند که به شما امکان می دهد بدون نیاز به یک خط کد ، در سایت خود تغییراتی ایجاد کنید.

اگر می خواهید یک وب سایت جدید و قدرتمند در اینترنت داشته باشید نگاهی به این 3 مورد بندازید :

وردپرس ، جوملا و دروپال همه ویژگی های عالی و تعداد زیادی سفارشی سازی ، سهولت استفاده و امنیت را دارند.

 

این سه سیستم رایگان هستند. انتخاب سیستم از آنها دشوار است زیرا هر سه گزینه خوب و عالی هستند.

اما به احتمال زیاد ، یکی از این سه مورد با شرایط شما مطابقت دارد (چه شما در حال راه اندازی یک وب سایت ساده کسب و کار آنلاین باشید و چه یک شبکه اجتماعی کاملاً فعال)

بیایید ببینیم مقایسه برای یافتن یک سیستم عالی برای شما چگونه است.

مروری سریع:

 1. وردپرس – بهترین انتخاب برای مبتدیان به دلیل سهولت استفاده از آن. خصوصاً برای شرکتهای کوچک و متوسط ​​، وبلاگها و فروشگاههای کوچک آنلاین بسیار مفید است.
 2. جوملا – برای تجارت الکترونیکی یا شبکه های اجتماعی و وب سایت ها بهتر است ، اما نیاز به درک اساسی مهارت های فنی دارد.
 3. دروپال – چالش برانگیزترین و در عین حال قدرتمندترین است و نیاز به درک PHP ، HTML و CSS دارد.

 

وردپرس

وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای جهان است .

اگرچه سیستم وبلاگ نویسی آن برای مبتدیان است ، اما بیشترین تعداد سایت و وبلاگ در جهان را به خود اختصاص داده است ، اکنون بیش از 60 میلیون سایت در حال فعالیت هستند ، وردپرس از بیش از 40٪ سایت های پیشرو در بازار استفاده می کند.

علت محبوبیت وردپرس چیست ؟

 1. نصب آسان – بسیاری از شرکتهای میزبان وب مانند bluehost) وردپرس را به طور خودکار نصب می کنند. این بدان معناست که شما می توانید در کمتر از پنج دقیقه وب سایت جدیدی فعال و راه اندازی کنید (می توانید وردپرس را هنگام نوشیدن یک فنجان قهوه نصب کنید و وقتی کار با آن تمام شد ، وب سایت خواهید داشت.
 2. سفارشی سازی – وردپرس دارای سفارشی سازی های بسیاری مانند سفارشی سازی الگوها و سایر سفارشی سازی های اضافی است و همچنین شامل سفارشی سازی هایی است که در سیستم های دیگر یافت می شود و برای این محبوب ترین سیستم و ابزارهای جدید وردپرس است که به شما در ایجاد وبلاگ با سهولت کمک می کند.
 3. رایگان – وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است ، با ده ها هزار افزونه و قالب رایگان برای انتخاب در دسترس است. علاوه بر این ، وردپرس بهترین انتخاب برای مبتدیان است
 4. انجمن پشتیبانی – اگر مشکلی دارید و یا در مورد سایت وردپرس خود سوالی دارید ، می توانید به راحتی از انجمن وردپرس که میلیون ها سوال ، پاسخ و حل مسئله برای کاربرانی که قبلاً از وردپرس استفاده می کردند و هنوز هم هستند استفاده کنید. مشارکت کنندگان در انجمن پشتیبانی وردپرس وجود دارند که در عرض چند دقیقه به هر سوال یا مشکلی برای شما پاسخ می دهند ، و دوباره ، به صورت رایگان
خواندن
CMS چیست ؟

البته وردپرس کامل نیست و ایراداتی هم دارد.

وردپرس یک سیستم با کاربرد آسان برای توسعه دهندگان است و این به این دلیل است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد سایت را اصلاح کرده و به آنها بگویند که چه کاری باید انجام دهند یا بهترین کار برای سایتشان است و این خیلی به برنامه نویس یا طراح احتیاج ندارد.

با این حال ، برای مبتدیان مناسب است و بستر مناسبی برای ساخت هر وب سایتی است.

دروپال

دروپال دومین سیستم محبوب مدیریت محتوای امروزی است که توسط وب سایت های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. دروپال یکی از قوی ترین گزینه های منبع باز موجود است ، به این معنی که برای یادگیری منحنی است و کمی سخت است.

در اینجا مزایای دروپال وجود دارد که آن را از سایر سیستم ها متمایز می کند:

 1. پیشرفته از نظر فنی  – دروپال از نظر فنی پیشرفته ترین این سه سیستم مدیریت محتوا است. برای افرادی که دوست دارند خودشان تغییراتی در سایت های خود ایجاد کنند خوب است.
 2. عملکرد بهتر  – صفحات دروپال معمولاً خیلی سریع بارگیری می شوند و نسبت به وردپرس و جوملا زمان پاسخ سریع تری دارند. این به این دلیل است که از منابع سرور کمتری و با هزینه کمتر استفاده می کند.
 3. سفارشی سازی – سفارشی سازی دروپال با استفاده از بسیاری از پلاگین های موجود و سایر گزینه های الگو برای انتخاب بیش از یک شکل آسان است. همچنین می توانید مستقیماً پرونده های ریشه را ویرایش کنید ، که برای توسعه دهندگانی که باید تغییرات چشمگیرتری ایجاد کنند ایده آل است.
 4. رایگان – می توانید سیستم دروپال را به صورت رایگان بارگیری کنید و روی سرور میزبان خود نصب کنید.
خواندن
وبسایت و انواع آن

هرکسی که قصد استفاده از دروپال را دارد باید دانش اولیه PHP ، HTML و سایر زبان های برنامه نویسی را داشته باشد. شما نیازی به تخصص ندارید ، اما باید بتوانید پیام های خطا را عیب یابی کرده و مشکلات موجود در کد را شناسایی کنید.

جوملا

جوملا به اندازه کافی قدرتمند است که اکثر وب سایت ها را بدون هیچ مشکلی اداره می کند و برای کار با آن مانند دروپال سخت و دشوار نیست .

جوملا به عنوان دومین سیستم مدیریت محتوای پرکاربرد بعد از وردپرس قرار دارد ، جوملا پلاگین ها و مضامین زیادی را نیز در دسترس دارد که می توانید از بین آنها را انتخاب کنید

دلیل مناسب بودن جوملا:

 1. شبکه های اجتماعی – شما می توانید به راحتی و به سادگی شبکه های اجتماعی را در جوملا ایجاد کنید. شبکه های اجتماعی یک دارایی بسیار قوی برای سایت های بزرگ هستند و شبکه های اجتماعی جوملا به سرعت و به راحتی کار می کنند.
 2. سایت های تجاری – شما می توانید به سرعت و به راحتی یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید و می توانید فروشگاه های الکترونیکی را با دروپال و وردپرس نیز راه اندازی کنید ، اما این امر به تلاش و سفارشی سازی بیشتری نیاز دارد.
 3. جوملا فنی – جوملا تنظیمات خود را با میانجیگری بین مدیریت سایت در وردپرس و دروپال انجام داد ، به طوری که مواردی را از وردپرس و دروپال گرفت. خبر خوب این است که راه اندازی فروشگاه آنلاین در جوملا کار سختی نیست.
 4. پورتال راهنما – جوملا یک پورتال راهنمایی بزرگ ارائه می دهد که شما را قادر می سازد سوال کنید و از پشتیبانی فنی برخوردار شوید. سریع و گسترده به اندازه صفحات پشتیبانی وردپرس نیست ، اما مطمئناً سریعتر و ارزانتر از دروپال است.
 5. رایگان – مانند وردپرس و دروپال ، جوملا یک سیستم رایگان است که می توانید از آن در سرور خود استفاده کنید. اما مانند دروپال هیچ گزینه میزبانی رایگان مانند پیشنهاد وردپرس را ندارد.
خواندن
اهمیت فروشگاه ها انلاین و تفاوت آن با خرید و فروش حضوری

کاربران جوملا جوملا را دوست دارند زیرا با جوملا تقریباً می توانند هر کاری انجام دهند و هر کاری انجام دهند ، بدون اینکه سهولت استفاده را از بین ببرند. جوملا قابلیت کارایی ، قدرت و انعطاف پذیری دروپال را با شهود و سهولت استفاده از وردپرس ترکیب کرده است که آن را به گزینه ای ایده آل برای میانه رو تبدیل می کند.

انتخاب خود را انجام دهید

سیستم مدیریت محتوا بهترین است. این سه گزینه در همه موارد عالی هستند. اما وضعیت منحصر به فرد شما ممکن است به قابلیت های مختلفی نیاز داشته باشد که ممکن است در یکی از این سه سیستم مدیریت محتوا پیدا کنید.

آیا می خواهید با یک وب سایت یا وبلاگ ساده کسب و کار سریع شروع کنید؟ به وردپرس نگاه کنید .

اگر امید زیادی دارید که سایت شما رشد چشمگیری داشته باشد و این موضوع به ویژگی های گسترده و سفارشی سازی های نامحدود نیاز دارد ، به دروپال نگاه کنید .

آیا به دنبال چیزی هستید که این دو گزینه را با هم ترکیب کند ، به طوری که یک شبکه اجتماعی یا یک سایت تجارت الکترونیکی منحصر به فرد می خواهید ، جوملا بهترین انتخاب است.

سه CMS که به شما نشان داده ایم رایگان هستند.

این سه ، هر یک از آنها انواع مختلفی از ابزارهای مفید خارجی را در اختیار شما قرار می دهند که ویژگی های منحصر به فردی را به سایت شما اضافه می کنند. و در سه سیستم پشتیبانی فنی موجود برای این سه سیستم را پیدا خواهید کرد.